A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту, культури, туризму та зовнішніх зв'язків Полянської сільської ради
Мукачівського району Закарпатської області

І  (в ТГ)  етап  Всеукраїнського  конкурсу-захисту  науково-дослідницьких  робіт  учнів-членів  МАН  у  2023/2024

Дата: 29.12.2023 08:49
Кількість переглядів: 99

28.12.2023 року на  базі Плосківського ліцею відбувся І  (в ОТГ)  етап  Всеукраїнського  конкурсу-захисту  науково-дослідницьких  робіт  учнів-членів  МАН  у  2023/2024  навчальному  році «Наукового товариства Полянської сільської ради Закарпатського територіального відділення МАН України», координатором якого є Шипович Юрій Юрійович. У конкурсі взяла участь лише одна юна дослідниця, підопічна Юрія Юрійовича, -  Цоклан Ірина, учениця 10 класу Плосківського ліцею  з темою «МАКСИМІЛІАН ГРЮНФЕЛЬД –ДЗЕРКАЛО ГОЛОКОСТУ В ЗАКАРПАТТІ» (керівник - Шипович Юрій Юрійович).  

Ірина розповіла, що приводом до написання роботи стали мемуари нашого земляка, уродженця села Павлова Мартіна Грінфілда (Максиміліана Грюнфельда), написані ним у 2014 році і видані в США, де він тепер проживає. Назва книги «Міра людини: від вцілілого в Освенцимі до кравця президента». 86-річний  автор, описуючи свою біографію, розповів про всі жахи нацистських таборів смерті в період Голокосту.

Учениця розповіла, що опрацювавши записи першого та другого розділів мемуарів, вона зробила висновки, що село Павлово стало улюбленою локацією Максиміліана Грюнфельда. Він тут народився, прожив 16 років (провела паралель з собою, бо їй також 16), тому його спогади, пов’язані з малою вітчизною, були чистими та світлими. Вони, як захисна оболонка, оберігали його свідомість, не давали втратити здоровий глузд.

Доповідачка також запевнила: «На наступний рік ми плануємо надалі досліджувати книгу Мартіна Грінфілда «Міра людини: від вцілілого в Освенцимі до кравця президента». А саме, час перебування автора  мемуарів у Бухенвальді, мандри Європою у післявоєнний період, переїзд в США, побудова власної імперії з індивідуального пошиття одягу».

Журі достойно оцінило роботу юної дослідниці та захист самого дослідження високими балами.


« повернутися

Вхід для адміністратора