A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту, культури, туризму та зовнішніх зв'язків Полянської сільської ради
Мукачівського району Закарпатської області

Генератор у закладі освіти: що треба знати, щоб запобігти нещасним випадкам

Дата: 20.12.2022 10:11
Кількість переглядів: 169

Чим небезпечний генератор

Основні небезпеки під час експлуатації генераторів такі:

  • використання як пального легкозаймистих (бензин) та горючих (дизельне пальне) рідин;
  • можливий тепловий прояв електричного струму — коротке замикання, перевантаження тощо, що може призвести до виникнення пожежі;
  • наявність високонагрітих поверхонь при роботі двигунів внутрішнього згоряння;
  • загроза отруєння продуктами горіння (чадними газами);
  • загроза ураження електричним струмом.

Обов’язково ознайомтеся з інструкцією для користувача, іншою супровідною документацією до генератора, беззастережно виконуйте всі зазначені там вказівки й правила.

Де встановити

У процесі роботи генератор виділяє небезпечні продукти горіння, зокрема чадний газ (СО). Тому не розміщуйте генератор і не зберігайте пальне для нього в цокольних і підвальних поверхах, за винятком спеціальних обладнаних для цього приміщень у паспортизованих захисних спорудах із необхідною потужною справною системою вентиляції та можливістю проводити провіт­рювання.

Генератор сильно нагрівається, тому предмети поряд можуть зайнятися. Найкращий варіант — розмістити генератор ззовні будівлі під навісом на рівному майданчику на відстані не менше 6 м від вікон і дверей.

У легкодоступному місці біля генератора встановіть вогнегасник. Працівники, що забезпечують роботу генератора, повинні вміти користуватися вогнегасниками.

Як експлуатувати

Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.

Перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження. Також перевірте, чи не перекручені дроти, чи немає корозії на контактах. Генератор має бути надійно заземлений. Його не можна підключати до настінної розетки.

Не перевантажуйте генератор. Це джерело резервного живлення, тому до генератора можна під’єднувати тільки прилади першої необхідності відповідної потужності, яка не перевищує потужності самого генератора.

Збережіть собі пам’ятку «Як безпечно використовувати генератор у закладі освіти».

Відстань від генератора, проводів і кабелів підключення генератора, прокладених відкрито до місць відкритого зберігання (розміщення) горючих матеріалів, повинна бути не менше 1 м.

Не можна експлуатувати проводи та кабелі з пошкодженою ізоляцією. Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід негайно усунути.

Як безпечно заправити

Заборонено заправляти генератор, поки працює двигун.

Перед тим як дозаправити або залити пальне, дочекайтеся, щоб генератор охолов. Пальне, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.

Де зберігати пальне

Пальне у спеціальних каністрах зберігайте в безпечному місці на відстані не менше 10 м від генератора. На такій самій відстані від генератора та каністр із пальним не можна застосовувати відкритий вогонь, перебувати дітям.

Не зберігайте пальне для генераторів у тарі з полімерних матеріалів, що не призначена виробником для зберігання нафтопродуктів, а також у скляній тарі.

Стежте, щоб пальне не проливалося, щільно закривайте каністри. Якщо ж це сталося, посипте місце піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

Як діяти в разі пожежі

Якщо генератор загорівся, знеструмте його та негайно повідомте ДСНС за телефоном 101. Назвіть місцеперебування об’єкта, своє прізвище, вкажіть місце виникнення загоряння, обставини пожежі, наявність людей.

Для гасіння такої пожежі використовуйте газовi (вуглекислотнi) та/або порошковi вогнегасники. Робити це необхідно на відстані не менше 1 м від електроустановки.

За матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"


« повернутися

Вхід для адміністратора