26 річниця Конституції України

Дата: 28.06.2022 08:53

«Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава», - так звучить перша стаття першого розділу основного закону нашої держави – Конституції України, яка була ухвалена 28 червня 1996 року на 5 сесії Верховної Ради другого скликання.

Таким чином депутати навіки закріпили нашу незалежність та волю жити у власній суверенній і незалежній державі. У Конституції України закладені фундаментальні речі, які дозволяють нам зберігати незалежність та перспективу демократичного розвитку. Наша Конституція -  єдина, яка визнала верховенство права над верховенством закону… У нас кожен має право

• на свободу та особисту недоторканність
  • на вираження власної думки, на власні погляди і переконання
  • на освіту
  • на відпочинок та оздоровлення
  • на захист та безпеку
  • на вільний розвиток своєї особистості
  • на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї
  • на соціальний захист
  • на працю
  • на участь в управлінні державними справами
  • на свободу світогляду і віросповідання
  • на професійну  правничу допомогу
  • на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування
  • на безпечне для життя у здоровому безпечному довкіллі

Конституція – це гарант прав і свобод кожного громадянина, основою побудови сильної та сучасної держави.

Вітаємо всіх нас із 26 річницею Конституції України. Мирного нам неба, процвітання незалежної України та добробуту в кожну домівку.