Профілактична робота

Дата: 21.09.2021 14:48

З метою реалізації Плану  заходів щодо створення безпечного освітнього середовища на 2021/2022 навчальний рік, затвердженого Відділом освіти  за погодженням  Полянського сільського голови І.І.Дрогобецького, 21 вересня 2021 року у Полянському ліцеї були проведені заходи з профілактичної роботи, спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень дітьми та стосовно них.

У цих заходах взяли участь  запрошені поліцейський офіцер громади СВГ ВП Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області Заводунов Я.С., інспектор ювенальної превенції Мукачівського районного управління ГУНП в Закарпатській області Горнодь В.Ю. та начальник служби у справах дітей Полянської сільської ради Куля Л.В. Правоохоронці ознайомили школярів із правилами поводження у громадських місцях, видами порушень, особливу увагу звернувши на відповідальності учнів та їхніх батьків за скоєні правопорушення. Під час уроку-тренінгу "Булінг у школі" працівники поліції та служби у справах дітей разом з класним керівником 8 класу Шпонтак І.Й. ознайомили учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, розвили вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, сформували навики відповідальної та безпечної поведінки, а також виховували почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства.Особливу увагу було закцентовано на кібербулінгу як новій формі цькування, що відбувається в  соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Дітям було наголошено про необхідність повідомлення про випадки булінгу особам, яким вони довіряють. Також було нагадано контактні телефони гарячої лінії психологічної допомоги та протидії насиллю.  Зустріч була цікавою та корисною, адже одним із головних завдань усіх служб Полянської громади та галузі освіти є  належне забезпечення захисту прав та інтересів дітей, попередження домашнього насильства та протидія дитячій злочинності.