Перелік навчальних предметів, із яких у 2018/2019 н.р. проводиться ДПА

навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році проводиться

державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової

освіти (у 4-х класах закладів загальної середньої освіти)

1.Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання) або мова національної меншини (для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, або перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

2.Математика.

навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році проводиться

державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової

середньої освіти (у 9-х класах закладів загальної середньої освіти)

1.Українська мова.

2.Математика.

3.Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, німецька мова), українська література, фізика, хімія.

УВАГА! ЗМІНИ! Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачають зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».
Так, цього року випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів. Перший – українська мова, другий – математика, а третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів. Цю зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства учнів шкіл та їхніх батьків.
«Цей вибір неодмінно має відбуватися на засадах педагогіки партнерства. Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно  запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Обрати третій предмет можна з-поміж таких:

• для класів, де не вивчається мова національної меншини, – біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, історія України, правознавство, українська література, фізика, хімія (червоним кольором позначено ті предмети, які вже включені до переліку)

Нагадуємо, що цього року учні 9-х класів вперше зможуть зарахувати результати міжнародних мовних іспитів як оцінку ДПА. Перелік відповідних сертифікатів уже розміщено на сайті МОН. Також 2019-го ДПА з іноземної мови в 9-му класі включатиме аудіювання, щоб учні могли заздалегідь підготуватися до такого формату на ЗНО в 11-му.

(За сайтом департаменту освіти і науки облдержадміністрації)

навчальних предметів, із яких у 2018/2019 навчальному році проводиться

державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття повної загальної

середньої освіти (у 11-х класах закладів загальної середньої освіти)

1.Українська мова.

2.Історія України або математика (за вибором учня*).

3.Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика,біологія, географія, іноземна мова (англійська, німецька),фізика, хімія (за вибором учня*).

* Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.

(витяг з наказу МОН України 25.01.2019 №59)