День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 08.05.2019 16:23

Ця перемога – подвиг небувалий.

Він не піде ніколи в забуття!..

Стоїть, як вічність, воїн величаво -

Безсмертний символ віри у життя.

9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Не могла оминути цю дату і Полянська громада. І не тільки тому, що ще живі сиві ветерани – свідки тих страшних подій, і не тому, що на території громади встановлено пам’ятники загиблим воїнам-односельчанам, які постійно оновлюються, а прилегла до них територія облагороджується. А тому, що Друга світова війна – це символ нашої незнищенності, стійкості, мужності та непоборності. Друга світова війна - це застереження для майбутніх поколінь. Це наша історія, наше минуле. А як відомо,  хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього!

Тому задовго до відзначення цієї пам’ятної дати у всіх закладах освіти Полянської сільської ради запрацювали студії з виготовлення маків  - символу пам’яті про тих, хто загинув, захищаючи нашу землю, відстоював  волю  та свободу рідного народу, мирне майбутнє України. Паралельно проводились тематичні уроки з історії, круглі столи, виховні години, виставки, шкільні урочисті  лінійки. А 8 травня, у День пам’яті та примирення, за участі виконавчого комітету Полянської сільської ради, заступника Полянського сільського голови Василя Зварича, відділу освіти та учасників освітнього процесу відбулось урочисте покладання вінків до пам’ятників воїнам-односельчанам. Вони хвилиною мовчання вшанували загиблих у боях та віддали данину глибокої поваги і вдячності колишнім фронтовикам і трудівникам тилу. «Гірку чашу болю і страждань сповна довелося випити нашому народові, небачену стійкість і мужність проявив він, щоб існувала наша держава і нові покоління її громадян», - підсумував виступи учнів  Василь Зварич та подякував їм за шанобливе ставлення до історії Батьківщини та тих, хто її творив.

(Гаврилюк А.)