Як побороти хвилювання перед ЗНО?

Як побороти хвилювання перед ЗНО, яке так відволікає від повторення матеріалу та ніби “блокує” підготовку?

Ось декілька порад для вас. А раптом щось спрацює?

Не порівнюйте себе з іншими.

Не потрібно думати, що якщо ваша однокласниця спокійна і впевнена перед тестами, то вона не хвилюється і складе все на 200. Бо всі хвилюються, 100%. Або якщо вашого однокласника хвалять учителі, то для вас надії нема.

ЗНО дає всім рівні шанси, причому найкраще ви можете себе проявити саме в улюблених предметах. Тому зосередьтеся на ефективній підготовці в останні дні, та не думайте про результат і «а що буде, якщо».

Правильно харчуйтеся.

Вода – ваш напій №1 у дні підготовки та день іспиту. Смачно з лимоном!

Їжте свіжі фрукти й овочі та добре снідайте. Забагато шоколадок і солодкого, а також кава лише посилюють серцебиття та хвилювання.

Чиста джерельна смачненька ВОДА очистить ваше тіло та мозок для продуктивного навчання та вдалого складання тесту. Смачно з лимоном!

Що вживати вранці перед ЗНО? Жодних таблеточок, валеріаночок, бажано повністю відмовитись від кофеїну. Ці всі речовини так чи інакше впливають на мозок (сповільнюють або бентежать), а вам на ЗНО потрібен свіжий і природній спосіб міркування. На сніданок з’їжте щось поживне (яйця, сир, несолодкий йогурт, мюслі), але невелику порцію.

Добре висипайтеся.

Ваше ліжко – це місце для солодкого відпочинку, а не для електронних приладів чи навіть книжок. Пам’ятайте: 8 годин – обов’язково.

Займіться спортом.

Зробіть велосипедну «передишку»

Спорт чи рух – це чи не найкращий спосіб відволіктися та «нагодувати» свій мозок позитивними гормонами замість тих, що провокують стрес. Наприклад, зробіть велосипедну «передишку».

Пам’ятайте: якщо ваше тіло ліниве, то й мозок буде таким. Або: у здоровому тілі – здоровий дух.

Дихайте.

Паніку часто спричиняє і посилює занадто швидке дихання. Тому якщо ви відчуваєте, що серце б’ється сильніше, а в голові паморичиться від страху, зупиніться на хвильку і зосередьтеся на диханні. Вдихайте довго і глибоко, а видихайте ще довше.

Можна також дихати животом.

5-хвилинну медитацію глибокого дихання можна виконувати щоранку чи перед сном як хорошу звичку, а можна і поки чекаєте на тестовий зошит на ЗНО!

Забудьте.

А ще… винагородіть себе!

Після іспиту забудьте про нього. Ви вже не зможете нічого змінити, навіть якщо ваші друзі всі вибрали варіант «А», а ви – варіант «Г». Відпочиньте, розслабтесь і насолоджуйтесь -1 ЗНО! А ще… винагородіть себе!

Повірте, на ЗНО хвилюються всі, але чи впливає рівень хвилювань на результати тестів? Не думаю. Хіба що, якщо сильно хвилюватись, то можна втрачати дорогоцінний час…

Тому будьте розумними: не панікуйте. Завжди нагадуйте собі ось таке гасло:

Зосереджуюсь за завданнях, не на хвилюваннях! smile

За матеріалами сайту https://navsi200.com/tsikave/yak-poboroty-hvyluvannya/