Відділ освіти, молоді та спорту , у справах дітей, культури, туризму та зовнішніх зв'язків Полянської сільської ради Свалявського району Закарпатської області

Як побороти хвилювання перед ЗНО?

Як побороти хвилювання перед ЗНО, яке так відволікає від повторення матеріалу та ніби “блокує” підготовку?

Ось декілька порад для вас. А раптом щось спрацює?

Не порівнюйте себе з іншими.

Не потрібно думати, що якщо ваша однокласниця спокійна і впевнена перед тестами, то вона не хвилюється і складе все на 200. Бо всі хвилюються, 100%. Або якщо вашого однокласника хвалять учителі, то для вас надії нема.

ЗНО дає всім рівні шанси, причому найкраще ви можете себе проявити саме в улюблених предметах. Тому зосередьтеся на ефективній підготовці в останні дні, та не думайте про результат і «а що буде, якщо».

Правильно харчуйтеся.

Вода – ваш напій №1 у дні підготовки та день іспиту. Смачно з лимоном!

Їжте свіжі фрукти й овочі та добре снідайте. Забагато шоколадок і солодкого, а також кава лише посилюють серцебиття та хвилювання.

Чиста джерельна смачненька ВОДА очистить ваше тіло та мозок для продуктивного навчання та вдалого складання тесту. Смачно з лимоном!

Що вживати вранці перед ЗНО? Жодних таблеточок, валеріаночок, бажано повністю відмовитись від кофеїну. Ці всі речовини так чи інакше впливають на мозок (сповільнюють або бентежать), а вам на ЗНО потрібен свіжий і природній спосіб міркування. На сніданок з’їжте щось поживне (яйця, сир, несолодкий йогурт, мюслі), але невелику порцію.

Добре висипайтеся.

Ваше ліжко – це місце для солодкого відпочинку, а не для електронних приладів чи навіть книжок. Пам’ятайте: 8 годин – обов’язково.

Займіться спортом.

Зробіть велосипедну «передишку»

Спорт чи рух – це чи не найкращий спосіб відволіктися та «нагодувати» свій мозок позитивними гормонами замість тих, що провокують стрес. Наприклад, зробіть велосипедну «передишку».

Пам’ятайте: якщо ваше тіло ліниве, то й мозок буде таким. Або: у здоровому тілі – здоровий дух.

Дихайте.

Паніку часто спричиняє і посилює занадто швидке дихання. Тому якщо ви відчуваєте, що серце б’ється сильніше, а в голові паморичиться від страху, зупиніться на хвильку і зосередьтеся на диханні. Вдихайте довго і глибоко, а видихайте ще довше.

Можна також дихати животом. 

5-хвилинну медитацію глибокого дихання можна виконувати щоранку чи перед сном як хорошу звичку, а можна і поки чекаєте на тестовий зошит на ЗНО!

Забудьте.

А ще… винагородіть себе!

Після іспиту забудьте про нього. Ви вже не зможете нічого змінити, навіть якщо ваші друзі всі вибрали варіант «А», а ви – варіант «Г». Відпочиньте, розслабтесь і насолоджуйтесь -1 ЗНО! А ще… винагородіть себе!

Повірте, на ЗНО хвилюються всі, але чи впливає рівень хвилювань на результати тестів? Не думаю. Хіба що, якщо сильно хвилюватись, то можна втрачати дорогоцінний час…

Тому будьте розумними: не панікуйте. Завжди нагадуйте собі ось таке гасло:

Зосереджуюсь за завданнях, не на хвилюваннях! smile

 

За матеріалами сайту https://navsi200.com/tsikave/yak-poboroty-hvyluvannya/« повернутися до списку новин